29

Wiele godzin spędzanych w pozycji siedzącej sprawia, że marzymy o dobrze dobranych fotelach i takich właśnie szukamy z myślą o komfortowym wyposażeniu wnętrz naszego mieszkania. Z pewnością w większości domów zaszczytne miejsce dla fotela znajduje się nie gdzie indziej, jak w salonie. A jak wybrać fotel idealny? Na co warto zwrócić uwagę? Na pewno doskonałym pomysłem będzie fotel wyposażony w maksymalnie wygodne oparcie, miękkie siedzisko i równie komfortowe podłokietniki. W takim właśnie „krześle egoisty”, jak niejednokrotnie określa się jednoosobowe fotele właśnie, użytkownikowi myślącemu o maksymalnym relaksie po dniu pracy czy innych aktywności, będzie najlepiej.

Wiele mówi się o tym, że przy wyborze odpowiedniego fotela warto postawić na ergonomiczność. Z czym ona się wiąże? Jest to z pewnością związane z wyposażeniem fotela – dobrze więc, jeśli ma  on siedzisko o szerokości i głębokości co najmniej 40 cm. Świetnym rozwiązaniem jest wyposażenie fotela w wygodny podnóżek. To dzięki niemu właśnie będzie można mówić o w pełni komfortowym odpoczynku zarówno dla pleców, jak i nóg użytkownika.

Co więcej? Wybierając fotel szczególnie z myślą o ustawieniu w salonie, warto postawić na ciekawe walory estetyczne. Okazać się bowiem może, że pięknie zdobiony fotel może być jednym z najważniejszych (jak nie jedynym) elementów wyposażenia wnętrza. I co ważne – fotel ten wcale nie musi pasować do reszty stylu aranżacyjnego. Z równie dużym powodzeniem może z nim zupełnie kontrastować, przez co będzie się z sukcesem komponować z całym wnętrzem.