Móc rozgościć się w wyjątkowo komfortowym fotelu, stanowiącym jeden z podstawowych elementów wyposażenia naszego wnętrza domowego… absolutnie bezcenne. Czym jednak kierować się podczas wyboru fotela właśnie? Warto odpowiednio wcześniej wiedzieć na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupów.

Atrakcyjność wizualna wymarzonego fotela to nie wszystko. Przy jego zakupie wziąć trzeba pod uwagę także i inne czynniki. Wśród nich znajdą się więc chociażby wygodne oparcie, miękkie siedzisko czy funkcjonalne podłokietniki, o których często zapominamy, wybierając mebel do odpoczynku. I tu tkwi jeden z ważnych błędów – nie można go popełniać!

Ergonomiczny fotel zalecany dziś do zakupu i wybierany przez inwestorów niezwykle często, to fotel absolutnie nie byle jaki. To mebel tego typu, który wyposażony został nie tylko w odpowiednio dobrane siedzisko, ale i wygodny zagłówek, podłokietniki, jak i charakteryzujący się odpowiednim kątem nachylenia oparcia. Do tego kształt takiego fotela dopasowywać się będzie również do ruchów osoby w nim przebywającej.

Jak przekonują eksperci, przy wyborze ergonomicznego fotela warto zwrócić uwagę na pewne parametry: głębokość i szerokość siedzenia mają mieć co najmniej 40 cm, a materiał z którego wykonany został fotel, ma pozwalać na zagłębienie się osoby korzystającej z jego funkcjonalności na 2 – 3 cm. Tych wyznaczników warto się trzymać i pytać o nie podczas zakupu. W czasach, gdy wybór asortymentu meblowego jest ogromny, warto dysponować też choć odrobiną fachowej wiedzy. Wówczas zadowolenie z zakupu będzie naprawdę duże.